Така рослина як валеріана лікарська, відомо практично будь-якій людині, правда, іноді його називають котячої травою, деревієм рожевим або гарячковим коренем. Але мало хто з нас знає, як виглядає ця рослина в природі, і які його частини мають цілющі властивості.
Листя, стебло і квітки валеріани в медицині не використовуються, так як основні лікувальні властивості зосереджені в корені. У середині вересня кореневища акуратно викопують, очищають від землі, миють і видаляють дрібні корінці. Після цієї процедури сировину вивішується для просушування. Тільки після цього вони набувають той специфічний запах, за яким ми легко може відрізнити це рослину від інших його побратимів.
До недавнього часу, настоянка валеріани використовувалася тільки у вузькій галузі медицини.
Певна доза цього препарату здатна стабілізувати наш серцевий ритм, заспокоїти розбушовані нерви, нормалізувати тиск і т.п. Однак тепер, це лікарська рослина з успіхом застосовується для лікування захворювань травного тракту, печінки, при неправильній роботі щитовидної залози, при хворобливих спазмах тканин шлунку і т.п. Валеріана лікарська виявляє седативну та спазмолітичну дію на всі м'язи нашого тіла. Саме тому її рекомендують приймати при головних болях, клімактеричних порушеннях, частих запамороченнях і т.п.
Рекомендуєть.
Рекомендується також для зовнішнього використання. Особливо добре воно зарекомендувало себе в боротьбі з червоним лишаєм і деякими іншими дерматологічними захворюваннями. Також непогано справляється з веснянками, сонячними опіками і дрібними пігментними плямами, так що деяка доза цього лікарського сировини входить в багато косметичні препарати. Східна медицина використовує цю рослину, як протизапальний засіб і рекомендує його застосовувати при туберкульозі, пневмонії, бронхіти та інших хворобах дихальної системи.Протипоказань до прийому валеріани лікарської не виявлено.
Памятка.
Але слід пам'ятати, що тривале використання цього засобу або перевищення допустимої дози може викликати такі неприємні явища, як головний біль, нервове збудження, безсоння, порушення роботи травної системи або загострення деяких хвороб.
|