Гортензії - дуже красивий чагарник з листям і квітами. Вони досить прості у догляді, за умови, якщо робити рослині стандартні процедури, які впливають на їх гарне цвітіння. Це не в'юнкий чагарник як клематис, а тільки кущ з великими квітами. Є й кімнатні гортензії, вони точно такі ж, тільки значно менші в об'ємі.
Вони квітнуть з червня по вересень. Більшість процедур по догляду, робиться пізньої осені чи ранньої весни, до нового зростання. Часу і уваги на догляд гортензії знадобиться не мало, але всі зусилля окупляться, оскільки, ці рослини дуже прикрашають сад. Їх квіти, як правило, великі і ефектні можна побачити навіть з далекої відстані. З хворобами та шкідниками, особливих проблем немає.
Вимога.
Гортензії вимагають захищених ділянок від вітру, краще за все, підійде півтінь (у повній тіні буде погано з квітами). Прямих сонячних променів менш рекомендується, особливо для садової гортензії (крупнолістной), тому що земля швидко висихає, і якщо вчасно не полити, рослини висохне.
У сухому місці розташування, на жаль, ви не зможемо розраховувати на успіх. Якщо у вас немає відповідних умов грунту у вашому саду, ви можете посадити гортензії в горщиках. У природі зустрічається 35 видів гортензії.
Субстрати і посадка.
Всі гортензії, потребують добре дренированной грунті, і зажадають багато води під час спекотної і сухої погоди. Рекомендується кислий грунт (в основному з точки зору саду) або злегка кислою. Під час е посадки, потрібно змішати з кислим гумусом, додавши садової землі і удобрити каліямі від великої рогатої худоби (найкраще від корів).
Встановіть рослину, засипте землею (додавши трохи кори) і полийте розведеним добривом. Кора дозволить довше утримати вологу в кореневій системі.
Запліднення.
На додаток гарного грунту, для гортензії рекомендується регулярне запліднення. Ми використовуємо спеціальне добриво спеціально для них. Вони можуть бути гранульований або як порошок, які розчиняються у воді. Також існують гелієві добрива. Ми рекомендуємо рідке добриво, яке швидко починає працювати, тому що мінерали поставляються безпосередньо після самої поливання. Можете гель, порошок або гранули - розвести у воді і самостійно полити.
Гранульовані добрива трохи незручні у використанні, вони повинні поширюватися під кущ, і щоб вони розчинилися, потрібно сильно лити воду, е це не завжди добре для чагарника.
Полив.
Вода є найбільш бажаним для гортензії, особливо в літній період, багато води з регулярним інтервалом. Якщо рослина буде розташовано в сухому місці, квіти будуть спотворені до кінця сезону.
|