Якщо у вас ще немає достатнього досвіду у вирощуванні кімнатних квітів, то вам, швидше за все, сподобається ятрофа. Догляд за рослиною, що володіє такою незвичайною назвою, не зажадає від вас ніяких особливих навичок або хитрувань. Цей незвичайний і оригінальний квітка настільки невибагливий, що його охоче купують початківці любителі. Зараз ми вам розповімо про умови, які подобаються цьому зеленому вихованцеві, і ви переконаєтеся, що нічого складного тут немає.
Світло.
Ця рослина відмінно себе почуває в добре освітлюваних місцях, проте не потрібно його підставляти під прямі сонячні промені - на листках будуть опіки. До речі, якщо тривалий час на вулиці була похмура і дощова погода, то ятрофу потрібно привчати до світла поступово, інакше різкий і яскраве світло може пошкодити листочки.
Температура повітря і вологість.
Ніяких особливих температурних режимів дотримуватися не потрібно. Для цієї рослини прекрасно підходить звичайна кімнатна температура. До речі, нехай вас не турбує, якщо в приміщенні температура повітря трохи вище, ніж зазвичай. Ятрофа чудово переносить тепло і ніколи не страждає від перегріву. Якщо в приміщенні дуже сухо, то не поспішайте обприскувати листя ятрофи. Це екзотична рослина належить до виду сукулентів і здатне тривалий час зберігати вологу у власних тканинах. На листі ятрофи часто накопичується пил і дрібне сміття, так що вам доведеться час від часу протирати рослина вологою ганчірочкою. Ось, в принципі і все.
Полив квітки.
Вода для цієї процедури повинна бути добре відстояна і злегка теплуватим. Поливайте помірно, так щоб грунт не перетворилася в м'яку і вологу жижу, інакше квітка просто згниє. Простіше кажучи, поливайте грунт тільки тоді, коли помітите, що верхній шар землі вже остаточно висох. Взимку потрібно зменшити кількість рідини, а якщо ви помітите, що рослина скинуло листя, то взагалі припиніть полив і почекайте до весни, коли на стеблі з'являться нові паростки. Добриво і грунт. Мінеральні добавки можна застосовувати не частіше, ніж один раз на місяць. До речі, краще всього придбати для цієї мети добрива, призначені для вирощування кактусів - це оптимальний варіант. Якщо ви забули внести в грунт добриво, то особливо хвилюватися не варто. Ятрофа може тривало час обходитися без будь-якої підживлення.
Пересадка.
Пересаджування ятрофи можна проводити навесні, один раз на 2-3 роки, і постарайтеся вибрати широку і плоску ємність.
Корисні підказки.
Якщо листя рослини пожовтіли, а квітки скарлючилися і опало, то, швидше за все, вашу ятрофу пошкодили павутинні кліщі або трипси. Обов'язково обробіть рослину інсектицидним розчином. До речі, ятрофа воліє рости подалі від інших рослин, так що постарайтеся знайти їй окреме містечко, де вона буде відчувати себе комфортно і затишно. І не забудьте, що це рослина містить отруту. Після будь-якого контакту з ним слід ретельно мити руки.
|