Рослина рододендрон і гортензія, безсумнівно, одні з найкрасивіших кущових квітів.
- Тип рослини - листовий вічнозелений чагарник.
- Висота - розмір куща залежить від сорту і кліматичних умов. У більш теплих регіонах, виростає до 2-3 метрів, в холодних регіонах до 1-2 м.
- Рослина як прикраса: Великі і строкаті суцвіття з'являються на верхівках стебел.
- Форма окремих кольорів - колокольчатая, в основному з фіолетового кольору, але є і сорти з білими квітами. Зустрічаються рожеві і кольору сливи.
- Листя - великі, шкірясті і блискучі.
- Час цвітіння - залежно від сорту, в квітні, травні та на початку червня.
- Вирощування - чагарник трохи складніше досить легко вирощувати, є певні вимоги, і ви повинні, трохи про нього подбає.
Рододендрон догляд та зимівля.
Догляд рододендронів зводиться до кількох основних процедур. Через поверхневої кореневої системи, щоб не пошкодити коріння, прополку землі проводите вручну, як і на витким чагарнику клематіс.
Рекомендується - грунт мульчувати (обкладати поверх коренів) торфом, хвою, листя дуба, бука або їх кору. Два рази на рік, в кінці квітня і на початку липня, потрібно обов'язково зміцнити рослина не дорогим, звичайним комплексним добривом з 30% сульфату амонію.
Слід зазначити, що добриво не повинно містити кальцію.
Профілактичний метод лікування рододендрона, є видалення зів'ялого листя, суцвіть, що призведе до великого росту. Чагарнику потрібен цей догляд, щоб надалі, він не втратив багато поживних речовин і зміг витримати морози.
При збільшенні сонячного світла і впливу вітрів, добре сприяє для рододендрона. Вище згадані природні впливу, додадуть йому стійкість до морозів.
Щоб зберегти тепло взимку, рекомендується біля кореня, застелити соломою, тирсою та іншими подібними матеріалами, це враховуючи, що у них є доступ до свіжого повітря. Обгорнутий ствол на 1 метр від землі, забезпечить їм кращу зимівлі. Це один з кращих способів зимівлі.
Для запобігання перегріву навесні, вся "одяг" повинна бути вилучена якомога швидше.
Аномалії і хвороби рододендрона.
Загальна біда рододендронів, це пожовтіння листя і низький темп зростання. Ці симптоми, як правило, викликані з погано обраним місцем.
Порятунок тільки одне - швидка зміна положення кислих грунтів (пересадка в інше місце). Рослини переносять пересадку, за умови, що розкопувати потрібно з усіма (м'якими і маленькими) корінням.
Може статися таке, що в кущах ви помітите симптоми годування личинок від деяких комах. У такому разі, потрібно обприскувати рослину одним із засобів захисту від шкідників, які пожирають листя.
Чагарники, які ростуть в невідповідних умовах або в тих місцях, де дуже холодні зими, можуть бути атаковані різні види грибів, що призводить до висихання або плями на листі.
Лікуванням є видалення хворих листя і обприскування кілька разів з інтервалом в сім днів після фунгіциди (що вбивають речовини - проти комах).
Якщо інфекція поширилася на стеблах, в результаті чого зів'яли і висохли цілі листя, в такому випадку потрібно вирізати цілу галузь нижче видимих змін на корі. Після такої виконаної операції, є можливість врятувати рослину. Якщо не вдалося, чагарник засох або зів'яв, рекомендуємо, чим швидше викинути кущ, щоб грибок не поширився на інші рослини.
|